TransferWise – Nejlevnější převod do zahraničí

Převod peněz do zahraničí mají všechny banky velice drahý. Obzvlášť jedná-li se o země mimo Evropu jako je USA, státy Jižní Ameriky, Austrálie či Asie. Pro tyto případy je vhodné užít službu TransferWise, o které jsem již psal v článku Převod peněz z USA do ČR.

Transakce - Ilustrační obrázek

Já osobně službu TransferWise používám i pro transakce do Estonska a Dánska, protože vyjde levněji než SEPA platba u Komerční banky. Nejvíce potřebná a výhodná je mezi Českem a USA. Službu můžete samozřejmě používat mezi libovolnými státy na světě.

První transakce je do výše 750 USD zcela zdarma. Převod trvá obvykle 3-5 pracovních dnů. Poplatky za další transakce se pohybují od 0,5 do 1 procenta.

Největší výhodou je, že systém vždy používá středový kurz. To znamená, že netrpíte žádnou kurzovou ztrátou. Banky vám obvykle dají nějaký poplatek a skrytě vydělají ještě na tom, že vám peníze rozmění za špatný kurz. Můžete snadno porovnat kurz od TransferWise s kurzovním lístkem Vaší banky nebo internetové peněženky. Díky spravedlivému kurzu ušetříte spoustu peněz.

TransferWise je kromě klasických bankovních převodů i výbornou alternativou k Western Union, která má obrovské poplatky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít