Portu – Král pasivního investování v Česku

Když se řekne pasivní investování v Česku, tak si nedokážu vzpomenout jiný projekt než Portu. Až tak je tento projekt jedinečný a brandově silný.

Pasivní investování

Pasivním investováním se rozumí diverzifikované nákupy akcií a dluhopisů, kde se složení portfolia dlouhodobě nemění a tudíž není potřeba žádného aktivního portfolio manažera.

Zkrátka si každý měsíc přikupujete nové dluhopisy nebo akcie, nesnažíte se nic časovat, protože předpokládáte, že v dlouhém období celý svět bohatne a trhy jdou nahoru. Pokud bude pokles, tak je to pro vás jen dobře, protože přikupujete levněji.

Podobně si asi myslíte, že fungují i klasické důchodové fondy. Ty už ale své portfolio manažery mají a ti si berou tučnější provize než je tomu u pasivního investování jako nabízí Portu. Portu zcela transparentně si účtuje pouze 1 % ročně v případě standardního portfolia, případně trochu více, pokud si tvoříte portfolio vlastní.

Pro koho je Portu určené?

Dle mého názoru pro lidi, kteří nechtějí platit vysoké poplatky v běžných podílových fondech u bank a kteří investují dlouhodobě např. právě na důchod.

Na začátku vám nechá Portu vyplnit investiční dotazník, podle kterého vám bude doporučena konkrétní investiční strategie. Takže každý si je od počátku míry rizika vědom a strategii tomu může přizpůsobit.

Co na Portu nejvíce oceňuji?

Naprostou transparentnost a informovanost. Ve svém účtu vidíte na týdenní bázi aktualizace stavu vašeho konta. Vidíte přesně do čeho investujete.

Dále musím velmi ocenit jejich zajímavý emailový newsletter (je to jediný newsletter, co opravdu čtu, všechny ostatní považuju za spam) a s ním spojený jejich blog. Pokud si chcete zjistit více informací o pasivním investování nebo vás jen zajímají novinky ze světa fintechu a investic, tak tohle může být jedno z míst, kde začít. V neposlední řadě musím ocenit jejich komunikační tým. Na sociálních sítích vám rádi odpoví na různé dotazy.

Díky společnostem jako je Portu se svět financí začíná měnit. Klesají poplatky, vzrůstá informovanost a finanční gramtnost klientů, webové aplikace vypadají jako v 21. století, vkládání peněz i založení účtu je jednoduché a člověk nemusí nikam na pobočku banky.

Disclaimer: Tyto články mají pouze informativní charakter a v žádném případě je nelze považovat za investiční poradenství či doporučení. Platí varování, že každá investice s sebou nese riziko.

Autorem článku je Ladislav Výsmek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít