Nejlepší VPN na trhu

Ve svém článku Tipy na bezpečnost a anonymitu na internetu důrazně doporučuji používat VPN – virtuální privátní síť. Poslední týden jsem dělal hluboký průzkum trhu a tady jsou má doporučení.

VPN bezpečnost

ExpressVPN

Jednoznačnou jedničkou na trhu se mi jeví ExpressVPN. Zakládají si na tom, že jsou nejrychlejší VPN, což je velice důležité, protože brzy zjistíte, že přijít jen o část své původní rychlosti je velice nepříjemné. U této společnosti se vám to pravděpodobně nestane a pokud ano, tak snadno přepnete na rychlejší server.

ExpressVPN vůbec nikam neukládají Vaši aktivitu a mají výborný online support, který vám vše zdarma velmi ochotně vysvětlí a poradí. Používají nejsilnější protokoly na zabezpečení a podporují všechny operační systémy. Našel jsem pouze 1 škraloup na dokonalosti. A to je cena, která nikdy nespadne pod 8 dolarů za měsíc, což je pro Čechy docela dost peněz. I já jsem dost váhal, jestli 200 kč měsíčně stojí za to, ale za ten dokonalý servis, rychlost, bezpečnost a anonymita zkrátka něco stojí. Máte 30 dní na to službu zrušit a vrátí vám peníze, takže pokud si nebudete jistí, jestli je pro vás 200 kč měsíčně hodně, tak můžete přejít na nějakého levnějšího poskytovatele VPN.

PureVPN

Úplně stejný level zabezpečení nabízí i PureVPN, která má po internetu velice dobré reference. Její hlavní výhoda je cena. Pokud službu předplatíte na 2 roky dopředu, tak vás 1 měsíc vyjde pouze na 2 dolary, tedy 50 korun. Problém je, že nejsou zase tak nejrychlejší, jak na svých stránkách píší a internetové spojení se vám může trochu zpomalit. Každopádně získáte naprostou svobodu za bezkonkureční cenu. Máte 7 dní na to službu zrušit a vrátí vám peníze, takže vyzkoušejte a uvidíte, jak budete spokojení.

Na co si dát pozor při hledání nejlepší VPN?

Každý máme jiné požadavky a pro někoho není u VPN nejdůležitější rychlost jako v mém případě, ale může to být třeba počet serverů. Zde vypíši služby, které byste měli od své VPN požadovat, ať už jsou Vaše preference jakékoliv.

Vyhýbejte se VPN zdarma

Používání VPN zdarma může být paradoxně nebezpečnější než nepoužívat žádnou VPN. Jejich použití se může hodit někomu, kdo si VPN nechce platit a chodí se připojovat na wi-fi na veřejná místa, kde může být jeho bezpečnost velice snadno ohrožena. Ale rozhodně ji nedoporučuji používat dlouhodobě a nebo na svém soukromém připojení. Navíc některé z nich jako například Hola fungují na principu P2P, což znamená, že i někdo jiný pak používá vaši IP adresu a může skrz ní na internetu dělat něco ilegálního. Pokud jste v restauraci tak to nevadí, ale pokud doma, tak vám to může zbytečně přidělat problémy. Navíc u všech VPN zdarma, vy jste ten produkt, co firmě vydělává peníze a to znamená, že sbírají různá data o vás a ty dál přeprodávají. A nebo váš počítač používají pro zrychlení premium členů apod. Zkrátka VPN zdarma nepoužívejte.

Bezpečnostní protokoly a šifrování

Vždy se dívejte jaké váš poskytovatel VPN používá bezpečnostní protokoly a šifrování. Obvykle jsou to OpenVPN (TCP, UDP), L2TP-IPsec, SSTP, nebo PPTP. Velice důležitá je také AES256 encryption. Zde obecně platí, čím více tím lépe, ale pokud se v těchto věcech nevyznáte, tak se zeptejte svého vyhledávače.

Společnost o vás nesmí sbírat žádná data

Mnoho i placených VPN o vás sbírá různá data tzv. logs. Třeba je ani dál nepřeprodává, ale nechává si je, kdyby náhodou nějaká FBI pátrala a oni měli čistý štít, že uživatele kontrolují. Nepředpokládám, že budete VPN používat pro něco ilegálního, ale pokud si chcete být bezpečím a anonymitou skutečně jistí, pak nesmíte svému poskytovateli VPN dovolit, aby o vás cokoliv sbíral, skladoval nebo vás jakkoliv sledoval.

Povoluje všechno včetně torrentů

Někteří provozovatelé VPN zakazují torrenty, protože se tam šíří z 99% obsah porušující autorská práva. I když torrenty nepoužíváte, tak si vždy vybírejte poskytovatele, který torrenty podporuje. Proč? Protože poskytovatel VPN vás nemá co šmírovat a kontrolovat, co na svém spojení děláte. Pokud někdo blokuje torrenty, tak vám nedává 100% svobodu, kterou si platíte.

Samozřejmě v podmínkách o užívání naleznete snad u všech poskytovatelů, že nesmíte VPN používat pro ilegální účely, jinak porušujete její služby a ty vám pak budou odstaveny. Ale sranda je, zeptat se na tento bod jejich online podpory s tím, jak to zjistí, když vás nesledují. A oni vám odpoví, že nijak, že na to přijít nemohou, ale je jasné, že žádná firma nemůže své zákazníky podporovat v tom, aby dělali nějaké nekalé aktivity.

Spolehlivý support

Vždy se může něco pokazit a pokud vám jejich online podpora odpoví na dotaz po 3 dnech, tak je na jejich straně určitě něco špatně. Nejlepší je, když vám operátor odpoví okamžitě skrz online chat. ExpressVPN například nabízí neustálou podporu 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

Počet zařízení a jejich operační systém

Určitě se podívejte, které operační systémy váš VPN poskytovatel podporuje a na kolika zařízení můžete svůj tarif uplatnit. Nejlépe, když podporuje všechny operační systémy, protože je vidět, že vývoj bere opravdu vážně a vy sami nikdy nevíte, jestli si koupíte třeba něco jiného ještě během doby, kdy máte zaplacený tarif. Někteří poskytovatelé povolují pouze 2 zařízení – počítač a jedno přenosné a jiní třeba i 5 tj. například 2 počítače, 2 telefony a 1 tablet. Ale ty 2 zařízení by měl být váš minimální požadavek, protože asi si nikdo nevystačí jen s telefonem.

Čtěte reálné reference

Mnohem víc než si dávat do vyhledávače the best VPN, kde může být spousta falešných marketingových recenzí, doporučuji sledovat server Quora, kde lidé nad VPN denně diskutují a předávají si své zkušenosti. Samozřejmě i tam mohou být nastrčení lidé z agentur, ale díky širšímu spektru zkušeností si uděláte mnohem objektivnější obrázek.

Na závěr bych rád doporučil web www.nejlepsivpn.cz a konkrétně jeho seznam nejlepších VPN na trhu.

2 thoughts on “Nejlepší VPN na trhu

  1. Dobrý den,
    jak se dá zrušit účet u expressvpn? Nikde nevidím možnost na zrušení a také nejsem úplně zdatný angličtinář. Předem děkuji za odpověď.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít