Mutumutu – Životní pojištění pro 21. století

Z mých předchozích článků (např. bankéři a finanční poradci) asi tušíte můj negativní vztah k životním pojistkám. Se startupem Mutumutu to vnímám odlišně. A pokud si budu životní pojištění sjednávat, pak jsou pro mě kandidátem číslo jedna. Proč?

Výhody ve zkratce:

  • stručná smlouva na 2 strany
  • moderní aplikace – pojištění na míru
  • pojistíte se jen na to, co opravdu potřebujete
  • plnění do 48 hodin
  • žádná výpovědní lhůta, smlouvu můžete kdykoliv zrušit bez sankce
  • až 30 % pojistného získáte zpět, pokud žijete zdravě
  • krytí Komerční bankou

O společnosti Mutumutu

Fintechový startup Mutumutu byl založen v říjnu 2018. Stojí za ním Creative Dock, který stvořil například Zonky. Mutumutu spolupracuje s Komerční pojišťovnou od Komerční banky, která je garantem toho, že bude mít pojišťovna dostatek prostředků na vyplácení.

Smlouva je základ

U pojišťoven cítím, že ve smlouvách mohou být ukryty různé nevýhodné věci. Nejsem právník ani expert přes pojistky, a ani nejsem schopný slepě důvěřovat prodejcům pojistek a expertům na pojistky, protože se v těch lidech nedovedu vyznat a víme, že to může dělat kdejaký středoškolák.

Proto je u mě na prvním místě krátká a srozumitelná smlouva (2 strany). U pojistek obzvlášť doporučuji tu smlouvu celou opravdu číst a pokud máte dotazy, tak se zeptejte na jejich supportu na doplňující otázky.

Žádná investiční složka ani bolestné

U Mutumutu víte přesně, za co platíte. Subjektivní záležitosti jako bolestné pojistka nekryje a ani tam není ukrytá žádná investiční složka. Dle mého názoru je lepší mít pojistky a investice oddělené. Na investiční životní pojištění se napálil nejeden člověk včetně mě.

Hlavní 3 pilíře, které pojistka pokrývá jsou pojištění pracovní neschopnosti, pojištění invalidity a pojištění smrti.

Už na počátku přesně víte, kolik budete dostávat peněz, pokud budete více než 2 měsíce pracovně neschopní, pokud vám stát uzná určitý stupeň invalidity nebo kolik peněz dostane rodina v případě, že zemřete.

Výši pojištění si v aplikaci sami zvolíte dle preferencí. Nemusíte pojišťovat všechno, ale třeba jen 3. stupeň invalidity. Je to na vás a hned vidíte výši plnění i cenu.

Jako bonus vrací až 30 %

Můžete získat slevu, pokud žijete zdravým životním stylem. 20 % lze získat tím, že budete pravidelně sportovat a měřit to přes mobilní aplikaci. Další procenta za to, že nebudete kouřit a chodit na pravidelné lékařské prohlídky. Přijde mi to příjemná motivace k tomu, aby na sebe člověk nezapomínal.

Dárek za uzavření smlouvy

Pojišťovna často nabízí dárky za uzavření smlouvy. V historii to byly například fitness náramky nebo chytré hodinky. V současné době získáte za uzavření smlouvy bezdtrátová sluchátka značky Sony. Smlouvu musíte mít aktivní minimálně 1 rok, abyste dárek nemuseli vracet.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Na Facebooku lze nalézt především pozitivní recenze. Zatím jsem na internetu nenalezl žádnou nespokojenost, která by se týkala vyřízení pojistné události. Pokud máte pozitivní nebo negativní zkušenost, podělte se o ni prosím v komentářích pod tímto článkem.

Ladislav Výsmek je autor projektů EkoKing.cz a NEdaním.cz

Disclaimer: Tyto články mají pouze informativní charakter a v žádném případě je nelze považovat za poradenství či doporučení v oblasti pojišťovnictví.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít