Lego 10214: Tower Bridge

Jako druhou investici do Lega jsem zvolil o něco dražší set než předchozí a to konkrétně LEGO Creator 10214 Tower Bridge. Bude to také v tomto roce poslední set, který si budu moci dovolit, což je škoda. Domnívám se totiž, že zrovna vánoční období povytáhne ceny setů nahoru, protože se jich spousta z trhu vyprodá. Jestli dojde i na Tower Bridge, to se dozvíme až v příštím roce.

Set jsem pořídil za 5899 korun v obchodě Pompo, který byl podle Heuréky ten nejlevnější. Z každých utracených 30 korun v tomto obchodě dostanu 1 korunu na další nákup, takže 196 korun na příště. Tento obchod se mi jeví na Lego jako jeden z nejvýhodnějších, takže pokud nenarazím na lepší nabídku na Aukru nebo Bricklinku, tak se budu dívat hodně i sem. Pompo navíc spolupracuje s pricelessspecials.cz, takže mám díky Mastercard ještě další 2% zpět, což je 117 korun.

Heuréka

Heuréka říká, že minimální cena v historii byla 5500 korun, tudíž nenakupuji za tolik vzdálenou částku. Lze se dočíst, že obvyklá minimální cena se však pohybuje kolem 6500 korun. Kdyby obchod Pompo zmizel z nabídky, tak druhý nejlevnější eshop nabízí tento set za 6799 korun a to by mohl být pro krátkodobého investora klidně signál k prodeji a vydělání několika stovek na jedné krabičce.


Cena za kus

Cena za 1 kousek lega se pohybuje kolem 2 korun. Tento set obsahuje 4295 kusů a navíc je zařazen mezi exkluzivní. Takže cena kolem 8500 korun nemusí být dalekou budoucností.

Analýzy na jiných webech

Doporučuji k pročtení tyto 2 zajímavé analýzy. První je brickpicker review, kde set hodnotí několik investorů a poskytují hloubkovou analýzu. Druhý je z roku 2012 na community brickpicker, kde je napsáno prakticky to samé, ale čím víc zdrojů a informací tím lépe. Pod tím je pochopitelně i výživná diskuze.

Lego stock tracker

Set je samozřejmě zařazen do lego stock trackeru na brickpicker.com. Kupovat něco mimo tento seznam horkých tipů zatím nemám odvahu. Můžeme si všimnout, že už ho prodává jen Target a Amazon. Přeci jen je to set z roku 2010 a tak by se mohla blížit ta chvíle, kdy se bude prodávat jen na aukčích serverech a jeho cena bude příjemně růst.

Co ještě koupit?

Dost jsem váhal mezi Tower Bridgem a Sydney. Sydney nevidím též jako špatnou volbu a mít víc finančních prostředků, tak asi koupím i jí.

Teď už zbývá jen trpělivě čekat, jestli se edice zhodnotí :)

Autorem článku je Ladislav Výsmek, zakladatel projektu NEdaním.cz

Doporučujeme také články: Investice do Lega a Lego 10245: Santova dílna

Disclaimer: Tyto články mají pouze informativní charakter a v žádném případě je nelze považovat za investiční poradenství či doporučení. Platí varování, že každá investice s sebou nese riziko.

6 thoughts on “Lego 10214: Tower Bridge

  1. Tak jsem si precetl clanek a zasel jsem teda koupit dve sady ktere necham nekde na pude a az si na ne vzpomenu doufam ze budu milionar :-)
    vzal jsem 10234 (za 6999,-) a nasel jsem i posledni kus 70810 (za 6000,-)

  2. Zajimave clanky o legu. Od posledniho ubehlo vice nez pul roku. Rozhodl jste se od sveho zameru, kazdy mesic kupovat novy kousek, upustit. Pokud dobre koukam tak u Tower Bridge zatim cena neroste. Dekuji.

  3. Cha.. cha! .. “expert na LEGO” – který má potřebu poučovat ostatní.. to jste ale opravdu parááádně nakoupil – Set jsem pořídil za 5899 korun v obchodě Pompo…

    – když dnes se prodává na řadě míst pod 5000 kč (viděl jsem už i za 4500 kč), tak to znamená, že jste již prodělal fakticky asi 20 % .. navíc očividně jste jen někde z rychlíku zahlédl článek, že na LEGU se dá vydělat (navíc tu melete nesmysly o tom, že pan Šnobr má LEGO za 10m – nemá, to je úhrnná hodnota všech modelů, které jsou vystavené a zapůjčené na jeho expozici) a sázíte tu jednu knížecí radu za druhou.. zrovna ten váš Tower Bridge je pěkně blbá investice, protože jako “exkuzivní set” to vidí každý druhý tzv. “sběratel” (na rovinu: investor) a proto jich za 5 let bude na trhu mraky.. a to si ještě můžete držet palce, aby tento set nebyl na trhu 6-7 let podobně jako Sydney Opera, což ve svém důsledku znamená, že čím déle na trhu, tím jich je více v oběhu..

    no ale good luck s vaším naprosto úúúžasně in-sight pohledem do investování do lega.. už dlouho jsem se tak nepobavil.. :DD

  4. Dle mého hloupost investovat do těchto “exkluzivních” setů. Mají pouze cenu pro někoho kdo si ho bude chtít sestavit a následně vystavit. Samotná firma LEGO ho již dodává vysoce nad cenou a pokud krabici nechcete odkázat svým vnoučatům nevyděláte. Chytráků jako vy jsou mraky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít