Kde koupit nejlevnější letenku do USA?

Protože za 2 měsíce letím do USA, tak jsem se důkladně zajímal o to, kde nakoupit nejlevnější letenku. To je můj jediný požadavek. Dopravit se z bodu A do bodu B za co nejnižší cenu.

USA nejlevnější letenky

Jediný způsob je podle mě hledat úplně všude, vyzkoušet všemožné vyhledávače a sledovat akční nabídky. Výborný web je CestujLevně.com, ale pouze v případě pokud jedete na méně než 90 dní. Toto nebyl můj případ, protože já budu v Americe o něco déle. Ptal jsem se těchto expertů na letenky na facebooku a odpověděli, že s delším jak 90 denním (turistickým) obdobím aerolinky nepočítají a proto nemá cenu vyčkávat na nějaké akce. Naopak je lepší koupit letenku co nejdříve, protože každým dnem je to o pár korun dražší.

Velice mě zklamal český SkyPicker, kde v mém období nenalezl žádné lety, ačkoliv všechny ostatní vyhledávače našly. Podpora mě hodně odflákla, že mám jit teda hledat jinam. Ale i tak bych tento server zkusil i příště kdyby náhodou.

Nejlevnější letenku jsem nakonec našel přes GoToGate.com, ale musel jsem použít vyhledávač Momondo. Pokud nepoužijete Momondo, pak vám Gotogate hodí vyšší cenu – asi mají nějakou smlouvu mezi sebou, že přes Momondo dává lepší nabídky. Problém nastal v posledním kroku objednávky, kde byl příplatek 700 kč za platbu Visa kartou. Podobný příplatek jsem našel i na jiných serverech, které Momondo nabízí, konkrétně to byla myslím Tripsta a Expedia. Ale nejlépe uděláte, když tyto servery projdete sami a třeba budete mít kartu s menším příplatkem.

Zkoušel jsem i oficiální stránky Turkish Airlines, ale paradoxně tam nabídka nebyla ta nejvýhodnější, kterou trh momentálně nabízel. Ačkoliv třeba u Ryanair mám opačnou zkušenost a tam byla nabídka výhodnější než v letenkových vyhledávačích. (To jsem však letěl do Anglie a Ryanair bohužel do USA ještě stále nelítá)

Nakonec jsem zkoušel takové ty klasiky jako je Letuška.cz, Pelikán.cz, KayakGoogle Flights, OrbitzSkyscanner.cz a nejvýhodnější nabídku mi vyhodil Student Agency. Skyscanner sice házel o trochu nižší ceny, ale zase se to přesměrovával na Tripstu a muselo se příplácet za platbu kartou. U Student Agency není žádný příplatek při platbě kartou a dokonce máte možnost platit bankovním převodem.

Takže můj tip je, rozhodně se nebojte vyhledávat v letenkových vyhledávačích a počítejte tak s hodinkou času než najdete nejvýhodnější deal pro vás.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *