Investice do kryptoměn v roce 2017 a 2018?

Má smysl investovat do kryptoměn na konci roku 2017 či v roce 2018? Jsme na začátku velké revoluce nebo je již investiční příležitost za námi? Tuto otázku si klade nejeden investor a jak to vidím já?

Kryptoměny - Ilustrační obrázek

Jsme na počátku, ještě není pozdě

Kryptoměny jsou zcela nové odvětví ekonomiky, které svou existencí započalo tichou revoluci. Podle serveru coinmarketcap.com je tržní kapitalizace všech kryptoměn momentálně (10.10.2017) pouze 151 miliard dolarů. Samotný Bitcoin drží 52% podíl tohoto trhu. Každým dnem se tato situace mění, ale když si uvědomíme, kolik miliard je uloženo v nemovitostech, firmách či v úsporách domácností, pak se jedná o velmi malou sumu ve světovém měřítku.

Do kryptoměn možná již investují investiční banky a draci z asijkého trhu. Ale stále tyto komodity nejsou součástí standardních portfolií běžných podílových či důchodových fondů. Tento zlom pravděpodobně nastane, a pokud ano, tak cena kryptoměn zažije skutečnou revoluci.

Každý měsíc se děje něco nového

Tento trh je velice živý a inovativní. Coiny získávají stále nové vylepšení a vzniká spousta nových coinů, které konkurují těm starým. Hlavním viditelným plusem je, že coiny začínají být akcepotovány postupně v dalších a dalších systémech.

Například česká Alza.cz již přijímá bitcoin a v blízké budoucnosti plánuje akceptovat ethereum, litecoin i dash.

Jedna z největších online peněženek Coinbase.com, která zpočátku akceptovala pouze Bitcoin již nyní přijímá Ethereum i Litecoin, čímž reagovala na poptávku po dalších coinech a dala najevo, že Bitcoin není jediným zajímavým hráčem.

Jeden z největších českých brokerů, X-Trade Brokers, spustil tento rok obchodování s 5 nejvýznamnějšími kryptoměnami. Vzhledem k jeho působnosti v dalších státech Evropy se skrze něj do kryptoměn nalil další investiční kapitál.

Kde čerpat informace?

Chystám pár článků, kde se zaměřím na kryptoměny, ale pro sledování aktuální situace bych rád doporučil server btctip.cz.

Ladislav Výsmek je autor projektu NEdaním.cz

Disclaimer: Tyto články mají pouze informativní charakter a v žádném případě je nelze považovat za investiční poradenství či doporučení. Platí varování, že každá investice s sebou nese riziko.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít